css

MŠ Pohádka

Slovany

Mateřská škola Pohádka na Slovanech je situována do klidného prostředí na okraji města, mimo rušné komunikace. Těší nás, že je stále mnoho rodičů, kteří si naši MŠ vybrali bez ohledu na vzdálenost od svého bydliště a dojíždí k nám i ze vzdálenějších částí Mělníka, čehož si velmi ceníme.

MŠ tvoří dva vzájemně propojené pavilóny, celá budova je zateplená a má novou fasádu.

Hlavní část je dvoupatrová budova se čtyřmi světlými a prostornými třídami, které jsou příjemně a odlišně barevně laděny. Každá třída je rozdělena na dvě části, v menší jsou stolečky, větší část s kobercem slouží jako herna se spoustou pěkných estetických hraček.

U všech tříd máme zrekonstruované dětské umývárny i přípravny jídla a pro nejmladší děti jsme ve třídách zřídili stabilní ložnice, což se v denním provozu velmi osvědčilo. Postupnou obměnou prošlo také vnitřní vybavení tříd (nábytek,dětské postýlky, obložení stěn, lino a koberce). V hlavní budově MŠ jsou také šatny dětí, bohatě vybavená dětská knihovna i metodické kabinety. Ve věkově smíšených odděleních s pohádkovými názvy - čertíci, dráčci, skřítci a vodníčci se dětem věnují příjemné kvalifikované paní učitelky.

Součástí školy je také hospodářský pavilon se školní kuchyní, dále se zde nachází kanceláře ředitelky školy a vedoucí jídelny, šatna uklízeček, sklad potravin, nádobí, prádla, hraček, dílna a nově zrekonstruovaná prádelna. Pedagogický personál má k dispozici moderní prostornou sborovnu, provozní pracovníci mohou pro jídlo a odpočinek využívat nově zrekonstruovanou denní místnost.

K mateřské škole patří také prostorná a členitá zahrada s různými typy terénu, osázená rozmanitými dřevinami. Každodenní pobyt dětí na zahradě vybavené pískovišti, zahradními domky, stolky, lavičkami, skluzavkou zasazenou v terénu, dřevěnými stabilními hračkami (sportovní sestava se skluzavkou a prolézačkami, váhové houpačky, péráci), prvky z akátového dřeva (balanční žebřík, "provazochodec", chůdy - "divoké kořeny", balanční lávka "vlnobytí"), hračkami na písek, koloběžkami, odrážedly, stavebnicemi a sportovními potřebami, umožňuje dětem účastnit se pestrých činností.

Při pobytu v zadní části školní zahrady mohou děti využívat také malé dopravní a sportovní hřiště. Stín dětem poskytuje v letních měsících vzrostlá zeleň nebo skládací zahradní pavilony. V zimních měsících využíváme kopcovitý terén k bobování a dovádění na sněhu!